پاپ_آپ

آخرین مطالب

آخرین ارسال های انجمن

مه چیست و چه چیزی انواع مختلف آن را به وجود می آورد؟

 مه چیست و چه چیزی باعث می شود که انواع مختلف مه؟

تعریف رسمی از مه دید کمتر از 1000 متر است. این محدودیت برای اهداف حمل و نقل هوایی مناسب است، اما برای عموم مردم و رانندگان حد بالایی از 200 متر واقع بینانه تر است. اختلال شدید به حمل و نقل رخ می دهد زمانی که دید کمتر از 50 متر. برچسب های مفید برای این سه دسته هستند مه حمل و نقل هوایی، مه غلیظ و مه غلیظ.

چه چیزی باعث مه؟

مه توسط قطرات آب بسیار ریز معلق در هوا ایجاد می شود. ضخیم مه تمایل دارند که در مناطق صنعتی که در آن بسیاری از ذرات آلودگی که در آن قطرات آب می تواند رشد کند وجود دارد رخ می دهد.

انواع مه

مه که به طور کامل یا به طور عمده از قطرات آب تشکیل شده است به طور کلی با توجه به روند فیزیکی که به تولید اشباع یا نزدیک به اشباع هوا طبقه بندی شده. نوع اصلی از مه می باشد:

مه پرتو

مه پرتو معمولا در زمستان اتفاق می افتد، با کمک آسمان روشن و شرایط آرام است. خنک کننده از زمین در طول شب توسط تابش حرارتی سرد نزدیک هوا به سطح. این توانایی هوا برای نگهداری رطوبت، اجازه می دهد تراکم و مه به وجود می آید را کاهش می دهد. مه پرتو معمولا بلافاصله پس از طلوع آفتاب پراکنده به عنوان زمین را گرم می کند. یک استثنا در این می تواند در مناطق ارتفاع بالا، جایی که خورشید دارای نفوذ کمی در حرارت سطح باشد.

مه دره

فرم های مه دره که در آن هوای متراکم سرد حل و فصل به قسمت های پایین تر از دره متراکم و تشکیل مه. این است که اغلب نتیجه وارونگی هوا با عبور گرمتر هوای بالای دره. مه دره های توپوگرافی محلی محدود و می تواند برای چند روز در شرایط آرام در طول زمستان آخرین.

مه فرابرد

مه فرابرد زمانی اتفاق می افتد هوای مرطوب در طول عبور از یک سطح سرد و سرد می شود. یک مثال معمول از این زمانی است که یک جبهه گرم بیش از عبور یک منطقه با پوشش برف. همچنین، معمول است در دریا هنگامی که هوای گرمسیری و مرطوب بیش از آب خنک تر حرکت می کند. باد اگر در مسیر درست پس از آن مه دریا می تواند حمل و نقل بیش از مناطق ساحلی زمین تبدیل شده است.

مه در تپه

در تپه مه یا اشکال مه تپه هنگام وزش باد، هوا تا شیب (به نام بالا بردن وابسته به کوه شناسی). هوا سرد می شود آن را به عنوان افزایش می یابد، اجازه می دهد رطوبت در آن متراکم شود و تشکیل مه تپه میدهد.

مه تبخیر

مه تبخیر توسط عبور هوا سرد بیش از آب گرم و زمین های مرطوب ایجاد می شود. این اغلب باعث انجماد مه، و یا گاهی اوقات انواع یخ . هنگامی که برخی از آب نسبتا گرم و بخار به لایه های هوا کم، آن را به گرم شدن هوا باعث آن را به بالا و مخلوط با هوا خنک تر است که بر روی سطح منتقل می شود. هوای گرم و مرطوب سرد به عنوان آن را با هوای سرد مخلوط، اجازه می دهد تراکم و مه رخ می دهد.

مه تبخیر می تواند به یکی از اشکال ترین ترجمه شده از مه. این می تواند اتفاق می افتد زمانی:

  • حرکت هوای سرد بیش از استخر گرم شنا در فضای باز و یا وان گرم، که در آن مه بخار به راحتی شکل می دهد.
  • جبهه سرد و یا توده های هوای سرد بیش از دریاهای گرم حرکت می کند. این اغلب در پاییز رخ می دهد که درجه حرارت دریا هنوز هم پس از تابستان نسبتا گرم هستند، اما در هوا در حال حاضر شروع به سرد.

انجماد مه

که مایع باقی می ماند حتی اگر درجه حرارت زیر نقطه انجماد - انجماد مه از قطرات آب فوق سرد تشکیل شده است. یکی از ویژگی های انجماد مه است که قافیه دار - متشکل از کریستال های یخ پر مانند - است که در سمت بادگیر از سطوح عمودی مانند چراغ پست، پست حصار، سیم هوایی، دکل و دکل های انتقال سپرده شده است.

برگرفته از سایت هواشناسی کشور انگلستان

مطالب مرتبط

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش