پاپ_آپ

آخرین مطالب

آخرین ارسال های انجمن

گسل زلزله صبح امروز خراسان جنوبی/ زلزله در عمق کم رخ داد

معاون پژوهشی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی با اعلام جزئیات زلزله صبح امروز در خراسان جنوبی، گفت: پیش از این نیز در منطقه مذکور زلزله ای با بزرگای 7.1 ریشتر رخ داده بود.

دکتر مهدی زارع در گفتگو با خبرنگار مهر بزرگای این زلزله را 5.2 در مقیاس ریشتر ذکر کرد و افزود: این زلزله در نزدیکی سربیشه در جنوب آبیز ساعت 4:20 دقیقه صبح امروز یکشنبه 12 شهریورماه در عمق کم رخ داده است.

معاون پژوهشی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله با بیان اینکه پیش از این در منطقه مذکور زلزله بزرگ اردکول قائن رخ داده است، اظهار داشت: در روز 20 اردیبهشت سال 76 زمین لرزه ای با بزرگای 7.1 رخ داد و زلزله امروز خراسان جنوبی به نظر می رسد در راستای گسل آبیز باشد.
 
وی با اشاره به اینکه این منطقه لرزه خیزی بالایی دارد، توضیح داد: آخرین زلزله معروف این منطقه زلزله قائنات است که  در سال 76 در این محل رخ داد.
 
زارع با تاکید بر اینکه در این منطقه گسلهای زیادی وجود دارد، خاطر نشان کرد: از جمله گسلهای فعال در این منطقه گسل "بنیاباد" و "دشت بیاض" است.
 
وی گفت: کانون زلزله صبح امروز روند شرقی - غربی دارد.
 
وی گسل آبیز را از دیگر گسلهای منطقه نام برد و یادآور شد: روند این گسل که زلزله امروز و سال 76 را ایجاد کرده است دارای روند شمال غربی- جنوب شرقی است، در شمال این گسل، گسل بنیاباد قرار دارد و زلزله معروف 9 شهریور 47 را موجب شده است. 
 
به گزارش مهر، صبح امروز زمین لرزه ای به بزرگی 5.2 ریشتر حوالی روستای "زهان" در خراسان جنوبی را لرزاند.

مطالب مرتبط

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش