پاپ_آپ

آخرین مطالب

آخرین ارسال های انجمن

تصاویری از آخرین پرواز دیسکاوری/ پیرترین شاتل ناسا در موزه آرام می‌گیرد

تصاویری از آخرین پرواز دیسکاوری/ پیرترین شاتل ناسا در موزه آرام می‌گیرد
شاتل دیسکاوری به عنوان پیرترین شاتل ناسا دیروز سه‌شنبه 29 فروردین آخرین پرواز خود را از طریق یک شاتل بر 747 برفراز آسمان پایتخت آمریکا انجام داد و درموزه اسمیتسونین این شهر آرام می‌گیرد.

 شاتل دیسکاوری که تاکنون 39 مأموریت را به اتمام رسانده از این پس در موزه اسمیتسونین واشنگتن به نمایش گذاشته می شود.

دیسکاوری نخستین شاتل بازنشسته فضایی است که در موزه قرار می گیرد.

شاتل بر و شاتل صبح سه شنبه فلوریدا را به مقصد واشنگتن ترک کردند

دیسکاوری به عنوان پرتجربه ترین شاتل فضایی، پس از پرواز در واشنتگن و عبور از فراز بناهای شاخص این شهر در فرودگاه بین المللی دالاس فرود آمد و بسیاری از فضانوردهای سابق و امروز، مردم عادی و اعضای رسانه های مختلف آخرین پرواز آن را به نظاره نشستند.

آخرین پرواز دیسکاوری از فرودگاه بین المللی دالاس انجام شد

درحالی که دیسکاوری در موزه ملی هوا و فضا اسمیتسونین آرام گرفته ناسا اعلام کرده است که پرواز مشابهی برای شاتل انترپرایز برفراز نیویورک درنظر گرفته است و زمان بازنشستگی این شاتل نیز فرارسیده است.

ناسا این هفته اعلام کرده که اقامتگاه آخر اینترپرایز موزه "اینتریپید سی" خواهد بود و پیش از فرود در فرودگاه بین المللی کندی برفراز بناهای شاخص نیویورک پرواز می کند.

 شاتل دیسکاوری روی شاتل بر 747 برفراز اقیانوس آتلانتیک، برای آخرین بار از ساحل کاکائو در فلوریدا عبور می‌کند

براساس اظهارات ایزابل لارا سخنگوی موزه اسمیتسونین، دیسکاوری درحال جدا شدن از شاتل بر 747 در دالاس است و طی مراسمی روز پنج شنبه وارد موزه می شود.

دیسکاوری مرکز فضایی کندی در فلوریدا را سوار بر یک جت شاتل بر ترک کرد تا به واشنتگن دی سی برسد.

حدود 2 هزار نفر از کارکنان این سابق این شاتل، شخصیتهای برجسته، گردشگران و خبرنگاران این مراسم را نظاره گر بودند.

نیکول اسکات از آخرین اعضای دیسکاوری رفتن این شاتل به موزه را غم انگیز دانست و افزود: نمی توان در این رابطه کاری انجام داد یا مانع آن شد، این رویداد ما را تحت تأثیر قرار داده است.

دیسکاوری نخستین شاتل از سه شاتل بازنشسته است که به موزه فرستاده می شود. قرار است پاییز امسال شاتل اندیور به لس آنجلس اعزام شده و شاتل آتلانتیس در مرکز فضایی کندی بماند.

این شاتل نخستین مأموریت خود را در 30 آگوست 1984 آغاز کرد و در فوریه 2011 پس از انجام آخرین مأموریت خود که حمل تجهیزات مورد نیاز به ایستگاه بین المللی فضایی بود بازنشست شد.

شش فضانوردی که در آخرین سفر دیسکاوری در فوریه 2011 حضور داشتند

مطالب مرتبط

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش