پاپ_آپ

آخرین مطالب

آخرین ارسال های انجمن

عجیب ترین رنگین‌کمان دنیا

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم،«کالین لئون هارت» عکاس استرالیایی، این عکس خیره کننده را زمانی که زیربارش شدید باران سوار هواپیما بود ثبت کرد. این پدیده نادر که منجر به چنین منظره زیبایی شده است در غرب استرالیا اتفاق افتاده‌است

رنگین کمان ..

آقای لئون هارت متخصص عکس‌های هوایی می‌گوید که پدیده رنگین کمان دایره شکل یک پدیده بسیار نادر است که دیدن آن به این شکل، بستگی به محل قرار گرفتن بیننده دارد. این رنگین‌کمان تنها زمانی به این شکل قابل مشاهده است که خورشید در پشت بیننده در حال درخشیدن باشد. یعنی او بین رنگین کمان و خورشید قرار داشته باشد. بیننده نیز باید در هوا باشد. وگرنه در زمین نمی‌تواند رنگین‌کمان را به این شکل ببیند.

همه این موارد باعث می‌شود که گرفتن چنین عکسی برای عکاسان بسیار دشوار شود. اما آقای لئون هارت به خوبی از عهده این کار برآمده است. او می‌گوید در آن لحظه که رنگین کمان به این شکل در آمد فقط خودش که در هواپیما بوده می‌توانسته این صحنه را ببیند. بعد از دیدن این صحنه، او دوربینش را بر می دارد تا این صحنه دل انگیز را در زیر بارش شدید باران شکار کند. او 5 دقیقه صرف عکاسی از این صحنه کرده است.

این عکاس خوش ذوق می‌گوید که بعد از انتشار این عکس، پیام‌های زیادی از فیزیک‌دانان و ستاره‌شناسان دریافت کرده است.

به گفته سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا)، دیدن رنگین کمان دایره شکل بستگی به جایگاه ناظر در آن صحنه دارد و این رنگین کمان از طریق بازتاب داخلی نورخورشید توسط قطرات باران تشکیل می شود.

مطالب مرتبط

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش