پاپ_آپ

آخرین مطالب

آخرین ارسال های انجمن

کشف قدیمی ترین جانداری که روی زمین زندگی می کرده است

"اوتاویا آنتیکوآ" می تواند قدیمی ترین جد احتمالی انسانها باشد، در حالی که می تواند تاریخ وجود قدیمی ترین جاندار شناخته شده بر روی زمین را دهها میلیون سال به عقب ببرد.

دانشمندان احتمال می دهند قدیمی ترین جد تکاملی انسانها را در شکل یک ارگانیزم میکروسکوپی و اسفنج مانند که به تازگی در درون سنگهای قدیمی آفریقایی مشاهده شده، کشف کرده اند. در صورتی که این کشف به تایید برسد این جاندار جایگزین قدیمی ترین جد شناخته شده از موجودات زنده خواهد شد.

این ارگانیزم کوچک در درون سنگی قدیمی و 760 میلیون ساله در نامیبیا یافته شده است و می تواند اولین جاندار چند سلولی باشد که بر روی سیاره زمین آغاز به زندگی کرده است، این به آن معنی است که ریشه تکاملی بسیاری از گونه های زیستی از قبیل دایناسورها و انسانها به این جاندار باز می گردد.

همچنین کشف این جاندار به آن معنی است که حیات بر روی زمین دهها میلیون سال پیش از تاریخی که تا کنون تخمین زده شده بود، شکل گرفته است. این جاندار که توسط محققان دانشگاه سنت اندروز کشف شده است، در آبهای آرام و کم عمق زندگی می کرده و غذای خود را از باکتری ها و خزه ها تامین می کرده است.

بر اساس گزارش پاپ ساینس، ساختار بدن جاندار بسیار ساده است، بدنی لوله مانند که غذا را از میان حفره های موجود بر روی آن به مرکز بدن کشانده و مستقیما جذب سلولها می کرده است. "اوتیویا" چندان تکامل پیدا نکرده است، اما شاید نیازی به تکامل زیاد نداشته است. احتمال می رود این جاندار دو عصر یخبندان زمینی را دیده باشد و در حدود 200 میلیون سال بر روی زمین زندگی کرده باشد.

مطالب مرتبط

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش