گزارش اداره آمار آمریکا از بالاترین نابرابر درآمدی در حومه شهرها
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
گزارش اداره آمار آمریکا از بالاترین نابرابر درآمدی در حومه شهرها
www.synopticclimate.ir
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلیجغرافیا برنامهریزی شهری گزارش اداره آمار آمریکا از بالاترین نابرابر درآمدی در حومه شهرها

سفارش کتاب و مقاله
تعداد بازدید : 451
نویسنده پیام
mohammad آفلاین

مدیرکل

ارسال‌ها : 426
عضويت : 9 /6 /1390
تشکر ها: 58
تشکر شده : 92
گزارش اداره آمار آمریکا از بالاترین نابرابر درآمدی در حومه شهرها
اداره آمار آمریکا، یکی از نهادهای دولتی این کشور طی گزارشی به نابرابری درآمدی در ایالت‌های مختلف اذعان کرده است. در این گزارش، بالاترین نابرابری درآمدی بیشتر در مناطق حومه شهرها در جنوب این کشور دیده می‌شود. همچنین بیشتر خانوارهای این مناطق بن غذا دریافت می‌کنند و زیر خط فقر قرار دارند.

نابرابری درآمدی در تقسیمات کشوری آمریکا
در تصویر بالا 113 منطقه بر اساس تقسیمات کشوری کنگره آمریکا به لحاظ نابرابری درآمدی دسته‌بندی شده‌اند. هرچه رنگ این تصاویر به تیرگی می‌گراید آن مناطق با نابرابری درآمدی بیشتری دست و پنجه نرم می‌کنند که با توجه به این کشور مناطق حومه با نابرابری درآمدی بیشتری روبرو هستند.

پراکندگی سطح فقر در تقسیمات کشوری آمریکا
در این تصویر نیز تقسیمات کشور آمریکا بر اساس درصد خانوارهایی که زیر خط فقر قرار دارند، دسته‌بندی شده‌اند. هرچه درصد بیشتری از خانواده‌های یک منطقه زیر خط فقر قرار گرفته باشند، آن ناحیه با رنگ تیره‌تری مشخص شده است. مناطق با رنگ نارنجی تیره نشان‌‌دهنده این است که 20 درصد به بالای خانوارهای آن ناحیه زیر خط فقر قرار دارند. نارنجی روشن به این معناست که 15 تا 19.9 درصد خانوارهای آن ناحیه زیر خط فقر قرار دارند و اگر منطقه‌ای 10 تا 14.9 درصد خانوارهای آن زیر خط فقر به سر برند، رنگ زرد نشان‌دهنده آن است. آخرین رنگ، یعنی رنگ کِرِم نشان‌دهنده این است که 9.9 درصد خانوارهای آن ناحیه زیر خط فقر قرار دارند.
با نگاهی این تصویر نیز می‌توان دریافت که مناطقی که پذیرای بیشترین خانوارهای زیر خط فقر است، ناحیه‌های حومه را تشکیل می‌دهد.

پراکندگی خانوارهایی که بن غذا دریافت می‌کنند در تقسیمات کشوری آمریکا
این تصویر نیز همانند تصاویر پیشین، نشان از محروم بودن حاشیه شهرها دارد، هرچه درصد خانوارهایی که بن غذا دریافت می‌کنند در یک ناحیه بیشتر باشد، آن ناحیه با بنفش تیره‌تر نمایش داده می‌شود. مناطقی که 20 درصد به بالای خانوارهای آن بن غذا دریافت می‌کنند بیشتر در حومه شهرها قرار دارند و تیره‌ترین رنگ نشان داده شده است.

امضای کاربر : خدایا.......

دستانم خالی اند ودلم غرق در آرزوها............

یا به قدرت بی کرانت دستانم را توانا گردان.............

یا دلم را از آرزوهای دست نیافتنی خالی کن................

یکشنبه 02 شهریور 1393 - 19:10
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ

در گوگل محبوب میکنم
لطفا جهت حمایت روی +1 کلیک کنید