پاپ_آپ

آخرین مطالب

آخرین ارسال های انجمن

عرضه سامانه گندزدایی آب آشامیدنی با الکترولیز نمک طعام

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از عرضه سامانه گندزدای آب آشامیدنی خبر داد و گفت: این سامانه گندزدایی آب آشامیدنی با استفاده از الکترولیز نمک طعام آلاینده های آن را جدا سازی می کند.

دکتر محمود شیخ زین الدین در این باره گفت: محققان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مراحل مطالعات، پژوهش و ساخت و بومی سازی سامانه گندزدای تلفیقی با استفاده از نمک طعام را اجرا کرده اند.
 
رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ادامه داد: با اجرای این پروژه تحقیقاتی شرایط بهره برداری موفق از این سامانه را در قالب یک پروژه در شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان راه اندازی شد.

شیخ زین الدین با اشاره به جزئیات این پروژه خاطرنشان کرد: این سامانه با استفاده از نمک طعام و جریان الکتریسیته، محلول آبی گند زدای چندگانه مشتمل بر انواع ترکیبات کلر، شامل کلر گازی محلول، دی‌اکسید کلر و ازن را تولید می‌کند که برای گندزدایی آب به کار می رود.
 
وی اضافه کرد: این سامانه هم اکنون بیش از 9 ماه است که گندزدایی آب روستای گلگون از روستاهای تحت پوشش شرکت آبفار استان اصفهان را انجام می دهد و همچنین در روستای گوار در استان مرکزی و دو مجتمع روستایی شنبه و حسین زائری در استان بوشهر نصب شده و در حال بهره برداری است.

مطالب مرتبط

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش