پاپ_آپ

آخرین مطالب

آخرین ارسال های انجمن

افزایش ۲۰ دلاری قیمت جهانی نفت در اثر تحریم‌ها علیه ایران

یک کارشناس انرژی استرالیا گفت تحریم نفت ایران و تشدید تنش ها در خاورمیانه می تواند قیمت جهانی نفت را ۱۵ تا ۲۰ دلار افزایش دهد.

خبرگزاری فارس: افزایش ۲۰ دلاری قیمت جهانی نفت در اثر تحریم‌ها علیه ایران

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از پایگاه اینترنتی اس بی اس، یک تحلیلگر مسائل اقتصادی استرالیا اظهار داشت، تنش ها در خصوص صادرات نفت بین ایران، آمریکا و اتحادیه اروپا می تواند تاثیری قابل توجه داشته باشد و بهای بنزین در استرالیا را به حدود 1 دلار و 65 سنت در هر لیتر برساند.
شین اولیور، کارشناس اقتصادی اضافه کرد: «با توجه به تحریم نفتی ایران و افزایش تنش ها در خاور میانه، می توان شاهد بهای 115 تا 120 دلاری نفت در هر بشکه بود. بدین ترتیب، 15 تا 20 دلار دیگر به بهای جهانی نفت افزوده می شود.» وی همچنین گفت: « با توجه به فشاری که اکنون اقتصاد جهانی تحت آن قرار دارد و همچنین با افزایش نرخ بیکاری و سطح بسیار پایین اعتماد مصرف کننده، آخرین چیزی که اکنون اقتصاد جهانی از آن می ترسد افزایش شدید بهای جهانی نفت است.»
با توجه به اینکه هر 10 دلار افزایش بهای نفت خام، موجب افزایش 10 سنتی در هر لیتر بنزین در جایگاه های عرضه سوخت می شود، یک افزایش 15  تا 20 سنتی، بهای بنزین را به یک دلار و 56 سنت در هر لیتر خواهد رساند.
اتحادیه اروپا تصمیم گرفته واردات نفت از ایران را تحریم نماید و عربستان سعودی نیز پیشنهاد داده با افزایش ظرفیت تولید خود، شکاف ناشی از کمبود عرضه نفت ایران را مرتفع نماید.
در میان مشتریان اروپایی نفت ایران، بیش از همه یونان بحران زده ممکن است از این تصمیم  متضرر شود.
یونان مخالف وضع تحریم علیه ایران است، زیرا بیش از یک سوم نفت مورد نیاز خود را از ایران وارد می کند که تحت شرایط بسیار مساعدی به یونان فروخته می شود.
یک استاد دانشگاه ملبورن به خبرنگار اس بی اس گفت: «ایران تسلیم اینگونه فشارها نخواهد شد و در واقع تنش ها افزایش می یابد.» وی افزود: «تصور می کنم که ایران محتاطانه عمل می کند و تلاش می کند آغازگر عملیات نظامی نباشد.»

مطالب مرتبط

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش