پاپ_آپ

آخرین مطالب

آخرین ارسال های انجمن

هفتادسال پیش در چنین روزی ناگازاکی با خاک یکسان شد/ تصاویر قبل و بعد از حمله اتمی آمریکا

هفتادسال پیش در چنین روزی ناگازاکی با خاک یکسان شد/ تصاویر قبل و بعد از حمله اتمی آمریکا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در سالروز بمباران اتمی شهر ناگازاکی ژاپن به دست جنگنده‌های ارتش آمریکا، مراسم یادبود قربانیان این حادثه در ژاپن با حضور مقامات و مردم این کشور برگزار شد.

به نوشته تلگراف، در واپسین روزهای جنگ جهانی دوم در سال 1945 میلادی، یک فروند جنگنده آمریکایی کمتر از یک 3 روز پس از بمباران اتمی شهر هیروشیما، بار دیگر بر سر مردم ژاپن بمب اتم فرو ریخت.

تصاویر زیر که سال 1946 میلادی توسط دولت آمریکا منتشر شد، تصاویر ماهواره‌ای است که شهر ناگازاکی را پیش و پس از اصابت بمب اتمی نشان می‌دهد.


شهر ناگازاکی پیش از اصابت بمب اتمی آمریکا

 


شهر ناگازاکی پس از اصابت بمب اتمی آمریکا

 

یکی از بازماندگان بمباران اتمی ناگازاکی در توصیف این فاجعه انسانی گفت «تمام آنچه من دیدم یک برق سریع نور بود و بدنم گرم شد و بعد از آن دیدم همه چیز به دور سرم می‌چرخید. مادربزرگم در اثر اصابت یک قطعه جداشده از سقف، از ناحیه سر مجروح شده و خونریزی داشت.»

بیش از 80 درصد از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تا شعاع 3 هزار پایی از مرکز انفجار کاملا تخریب شدند. 95 درصد از بازماندگانی که تا فاصله 3 هزار پایی بودند دچار بیماری ناشی از تشعشعات این انفجار شدند. 

بمب اتمی اول آمریکا که مردم هیروشیما را هدف قرار داد «پسر کوچک» نام داشت و بمب اتمی دوم آمریکا که ناگازاکی را نابود کرد، «مرد چاق» نامیده می‌شد.

در این فاجعه انسانی بین 40 تا 80 هزار نفر کشته شده و بعد از اصابت بمب اتمی اورانیومی آمریکا به ناگازاکی، فورا این شهر با خاک یکسان شد.

مطالب مرتبط

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش