پاپ_آپ

آخرین مطالب

آخرین ارسال های انجمن

نمایش تماشایی فوران آتشفشان زیردریایی از ایستگاه فضایی

روزهای اخیر در سواحل جزایر قناری یک آتشفشان زیردریایی فوران کرده که حاصل آن ثبت تصاویری تماشایی از روی زمین و ایستگاه فضایی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، تصاویری دیدنی از جزایر قناری، جایی که در فاصله چند کیلومتری از ساحل "ال هیرو"، کوچکترین جزیره این مجمع الجزایر یک فوران آتشفشانی زیردریایی رخ داده است.

این فوران بر روی سطح آب یک لکه عظیم را ایجاد کرده که از فواصل بسیار دور نیز قابل رویت است و به خصوص برای تصویربرداری هوایی منظره ای بسیار دیدنی است.

حتی فضانوردان ایستگاه فضایی نیز توانسته اند از این منظره عکسبرداری کنند.

دو دهانه آتشفشان زیردریایی مواد مذاب را به خارج فوران کرده اند. یکی از این دهانه ها در عمق حدود 600 متری از سطح و فاصله 3 کیلومتری از بستر دریا و دیگری در عمق هزار متری از سطح و 5 کیلومتری از بستر قرار دارد.

این پدیده به طور مرتب تحت نظارت است و ستاد حوادث غیر مترقبه محلی، گردشگران و بومیان جزیره "لا رجیستا" را از این منطقه خارج کرده است. منطقه "لا رجسیتا" با جمعیت 600 نفر نزدیکترین نقطه به فورانها است.

براساس گزارش لارپوبلیکا، درحال حاضر وزیر کشور اسپانیا حالت فوق العاده آتشفشان را در شرایط پایدار اعلام کرده و اظهار داشته که لرزشهای آتشفشانی نیز کاهش یافته است و به زودی مردم محلی به خانه های خود باز می گردند.

جهت مشاهده کامل این مطلب ابتدا باید عضو شوید
براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !

مطالب مرتبط

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش